BASIS Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BASIS Sp. z o.o. specjalizuje się w obróbce metali.
Od 1993 roku produkuje podzespoły, konstrukcje oraz komponenty dla przemysłu kolejowego i maszynowego ze stali węglowej, nierdzewnej i aluminium.

Wykonujemy następujące procesy:

 • obróbka skrawaniem na numerycznych centrach obróbczych (toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie CNC)
 • spawanie matali metodą MIG/MAG oraz TIG
 • śrutowanie metali
 • cięcie blach
 • gięcie blach i rur

Obróbka metali

Obróbka CNC

Spawanie
MIG/MAG i TIG

Śrutowanie

Cięcie blach

Gięcie rur i blach

CNC - obróbka skrawaniem

Obróbka skrawaniem jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod kształtowania metali. Obecnie dzięki maszynom stosowanym numerycznie obróbka detali jest szybka oraz dużo bardziej precyzyjna w stosunku do obrabiarek konwencjonalnych. W przypadku większych serii produkcyjnych obróbka na CNC gwarantuje większą powtarzalność. 

Na chwilę obecną posiadamy 8 pionowych centrów obróbczych CNC (frezarki) o maksymalnej powierzchni obróbki do 2500x710mm oraz 5 pionowych centrów obróbczych CNC (tokarki) o maksymalnej średnicy toczenia do 450mm i długości do 700mm.

Programowanie maszyn, wspierane jest przez komputerowe oprogramowanie zewnętrzne służące do projektowania procesów obróbki. Dzięki nim dobór parametrów jest bardziej zoptymalizowany.

Obsługą nowoczesnych maszyn do obróbki CNC zajmują się wyszkoleni specjaliści. Dzięki temu dostarczamy naszym klientom usługi spełniające wszystkie oczekiwania.

Kontrola jakości

Dział kontroli jakości stale monitoruje pracę obrabiarek i detali przez nie wykonywanych. 

Ciągła inspekcja pozwala wykryć błędy produkcyjne już na wczesnym etapie, co skutkuje wysoką kulturą pracy, efektywnością produkcji i maksymalnie niskim marginesem odchyleń od założonych norm produkcji.

Spawanie metali metodą MIG/MAG i TIG

Spawanie to z kolei najczęstsza metoda łączenia metali. Zależenie od rodzaju łączonego materiału i wymagań dotyczących połączeń stosujemy metod MIG/MAG lub TIG. Spawamy stale czarne, kwasoodporne i aluminium. Posiadamy certyfikat spawalniczy CL1 zgodny z normą EN 15082-2 CL1 i EN ISO 3834-2 wydany przez DVS ZERT GMBH w Dusseldorfie.

Śrutowanie metali

Zakład maszyn świadczy również usługi w zakresie oczyszczania powierzchni metali (stali i aluminium) w komorze śrutowniczej o wymiarach 6x4m.

Używamy śrutu stalowego i szklanego. Przygotowujemy powierzchnie blach i detali pod dalszą obróbkę, jak i pod proces zabezpieczenia antykorozyjnego (malowanie).

Cięcie metali

Spółka BASIS oferuje również usługi w zakresie termicznego cięcia na wycinarce plazmowej HD (dokładność do 0,5mm) blach o grubości do 110mm i powierzchni stołu roboczego 6x2m.

Wykorzystujemy również cięcia blach na gilotynie o arkuszach długości do 3mb i grubości 8mm.

Gięcie blach i rur

Przy obróbce blach nieodzownym procesem produkcji jest gięcie. Świadczymy również i w tym zakresie usługi na maszynach sterowanych numerycznie. Możemy giąć arkusze blach o grubości do 10mm i najdłużej krawędzi gięcia 3m.

Jesteśmy także na etapie wdrożenia do produkcji giętarki do rur sterowanej numerycznie (CNC) o średnicy gięcia od 6 do 42 mm.

Produkujemy podzespoły dla przemysłu kolejowego

Park maszynowy

 • 8 centrów frezarskich:
  seria produktów VF-3/50 do VF-5/50 firmy HAAS
 • 4 centra tokarskie:
  seria produktów ST-30 firmy HAAS
 • wycinarka plazmowa HD firmy Eckert
 • wycinarka gazowa firmy Eckert
 • Prasa krawędziowa firmy Baykal
 • Gilotyna firmy Nageotte
 • Agregaty spawalnicze MAG i TIG firm Kemppi i Selco
 • Prasa krawędziowa Ermaksan
 • Ponadto:
  tokarki uniwersalne, frezarki pionowe, prasy, wiertarki, piły gwinciarki i inny sprzęt

NASZE CERTYFIKATY

Przewiń do góry